Autók » Alfa Romeo » Alfetta (1972-1984)

Alfetta Quadrifoglio Oro

Az olasz kapcsolat

Annyira jó együtt,hogy ? a negyedik Alfettám (az els? egy 2.4TD,95 lóer?vel). A felszereltség a 80-as évek fels? kategóriája: központizár,4 elektromos ablak,állítható kormányoszlop,elektromos tükrök,fedélzeti komputer,elektromosan állítható els? ülések,gardróbszekrénnyi csomagtartó,hintaágy jelleg? mozgás az úton,kanyarban elgáncsolhatatlan (majdnem 50-50% a súlyelosztás). Ütközési teszt megvolt,simán kibirt két Suzukit,a kaszni ha gondoskodnak róla,elny?hetetlen.
Rossz: Giorgio bement a raktárba,körülnézett és levette a polcról a Bosch Motronic befecskendez?jét,odasétált az Alfetta motorházához és azt mondta:"-Si, ez jó lesz a duplakarbik helyett!"
Nos,nem lett jó. Egyrészt olyan,mintha odahányták volna,másrészt he egyszer valamelyik bilincsnél falsot szív...ember legyen a talpán,aki megtalálja...eléggé rapszódikus bír lenni t?le az autó.A barátomnak duplakarbis Alfettája van,mérföldekr?l kiszúrom a hangját,pedig napi 30-40 kocsi megfordul a melóhelyemen...Van egy karbisom is,csak életet kéne lehelni bele...szerintem simán megenné az injektorost.:o)
Arról nem beszélve,hogy ellentétben a manapság tervezett tojástartókkal vagy négy keréken guruló konyhaszekrényekkel,EZT a formát bármikor felismerem a bevásárlóközpontok parkolójában,mikor kifelé jövet hirtelen nem tudom,hol is hagytam a kocsit.Csak elnézek a sok Stift,Asztma,meg Ment?kapszula(Matiz) felett és máris kiszúrom azt a jellegzetes ék alakot...

Nagyjából ennyi.
Kell hozzá fanatizmus,biztos nem az eladásából vennék lakást (értéktelen egyel?re).

- Váltóhiba (csere bontásból megoldva,kb 15e HUF).
- Fedélzeti elektronika hiba (sk. javítva).
- Lengéscsillapító csere (20e HUF komplett a négy gázos).

Saját magam szervizelem.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1984