Autók » Alfa Romeo » 75 (1985-1992)

75 V6

Az Autó

Alfa 75-az utolso Alfa,amelyikhez kis szerencsevel meg hozza lehet jutni.En egy Giuliettaval kezdtem,ami megfertozott rendesen,aztan jottek a 33asok rovid ideig es vegul a nagy alom,a 75.Eloszor egy TD,amivel sosem volt komoly baj,eltekintve a hideginditastol,de az a dusito hibaja volt.De beindult,es a 7 evvel fiatalabb A6TDI csak fujta a kormot mogottem mikor eltettem a zsakba.Utana egy 2.Okarburatoros,ez nem volt sima ugy,de csak a sok kontar sufnibarbar miatt.Az erzes ugyanugy ott volt benne.Utana pedig a csucsok csucsa,a V6 America,amihez foghato auto szerintem azota sincs,es nem is lesz.Igazi vadallat,aminek nem te vagy a gazdaja,hanem forditva.Kinezete pedig olyan,hogy az uton nem kell a pirosnal a gazt rugdosni,hogy eszrevegyek milyen autod van,meg allo helyzetben is csorgatjak a nyalukat a tobbiek.Vegul a T.spark,ami eppen eleg ahhoz,hogy kenyelmes nagy kocsid legyen,kicsit talan szolid a V6 hoz kepest,de ha kirakod a csaladot otthon,es elindulsz Vele,akkor azert jut meg egy kis elmeny"csak neked".
Most egy 156 van.megoregedtem kicsit,ez csak egy 1.6Ts.,elsokerekes fertő,de ezt is imadom persze.Es nezegetem a hirdeteseket,hatha talalok meg egyszer egy nem elpusztitott,jofajta V6 Americat,amivel nem csak eljutok A pontbol B be,hanem vegre autozhatok is egyet.A nemet autok szerelmeseinek pedig sok-sok lengokart kivanok passatjaikhoz es audijaikhoz,kellemes adagolojavitast a 2.5TDI hez,VW ikhez egyenletes alapjaratot,uzemkepes legtomegmeroket,a 2.2CDI hez sok tartalek nagynyomasu szivattyut,es meg sorolhatnam.Egy jo tanacs Alfahoz,es mashoz-ne az autot nezegesd ha veszed,hanem a gazdajat.Az tobbet elarul,nekem ugyanis erdekes modon nem volt bajom az Alfaimmal,de a masfajta autoimmal sem.

- Hengerfejtomites(diesel),fektarcsak,kormanyszervo,kuplung munkahenger,hardy

otthon

Fenntartási költség (5) Évjárat 1989
Előző autója? 323i Következő autója? Alfa 166
Verdikt (7.1/10)

Alfa Romeo 75 1985 (1986 - 1992)