Autók » Alfa Romeo » 159 (2005-2013)

159 2.4mJTD SW

Sportos tank traktormotorral :)

Jól megtervezett, erős váz, jó futómű, korrekt fék. Szerintem egy kicsit divathullámos a dízelmotor: valóban megy vele dinamikusan a majd két tonna, de aki azt mondja, hogy sportos, az még nem vezetett benzines V6-ot. :)
(Mint tudjuk az autó üzemanyaga a benzin, a repülőé a kerozin, a traktoré meg a gázolaj...)
Az összeszerelés minősége elég tűrhető, kényelmi extrákból rengeteg van, viszont sajnos elég sok németes megoldás, jürgenszerű kapcsoló található az utastérben, ami szúrja a szemet. A motortér viszont eléggé összegányolt képet mutat: semmi tervszerűség, minden ott van, ahol éppen találtak neki helyet. Maga a motor erős, 1500-tól már megvan a 400Nm 80%-a, morgós hangú, viszonlag csendes járású. Meg kell viszont szokni az alapjárati rezonanciát, ami nem zavaró, de furcsa. A váltó felejthető: nem szereti a gyors kapcsolást, nagyon rövid az egyes, viszont legalább hat fokozat áll rendelkezésünkre. A csomagtér jó, tárolórekesz, hálórögzítő van bőséggel. A telefon, navi is korrekt, van magyar lemez is, bár elég kezdetleges. A megjelenése elég agresszív tükörből nézve: egész jól menekülnek előle a hátrasandító off-osok. ;)
Összegezve: egy kicsit tömegtermékes, láthatóan a német piaci elvek domináltak a tervezéskor, nem az az érzelemdús autó, viszont a használati értéke egész jónak mondható.

- Lekopogom, eddig még semmi, az apróbb vételkor meglévő hibák az előző tulaj/szervíz hanyagsága miatt voltak.

Saját szervizelés, mint mindig. :)

Fenntartási költség (7) Évjárat 2006
Előző autója? 166 V6 TB Következő autója? mindenképpen valami feltöltős olasz
Verdikt (7.4/10)

Alfa Romeo 159 2005 (2005)