Autók » Alfa Romeo » 159 (2005-2013)

159 1,9 Mjet 16V

Ezüstke, aki elől lehúzódnak a morc tekintet miatt

Szeretem az autómat, és az elsők között vettem Magyarországon (igenis van normális szervíz és forgalmazó, én 2 db-ot tudok ajánlani) 2006 nyarán! Igaz alig több mint 40.000 km van benne, de csak kétszer volt a szervízben a KÖTELEZŐ=INGYENES szervizen kívül (3 év , vagy 100.000 km FULL ingyen, se munkadíj, sem anyagköltség és egyébként 30.000 a periódus)! Először egy szerencsétlen macskakikerülés miatt(casco fizette), másodszor pedig még aznap délután vittem vissza, amikor a macskás dolog végeztével délelőtt elhoztam! Egy fiatalúr 1,5 éves jogsival megvárta a háromszögnél állva, míg JOBBRÓL odaérek és akkor kiugrott elém! Hiába teszteltem a fékeket korábban és döbbentem tapasztaltuk, hogy mennyire kitünőek a fékek (a 75-ösnek nem az volt az erőssége), most az kevés volt, és az sem számított hogy éjjel-nappal lámpával(xenon) járok, hogy meglássanak! Sikerült a honda orrát megszüntetni! Ezért új a baloldali ajtóm és a lökhárítóm(a vétkes kötelezője bánta).
Amit cseréltem rajta az az ablaktörlő, és ezt fizettem saját zsebből eddig a felnis téligumigarnitúrán kívül, valamint a plusz szivargyújtóaljzatszerelést - mivel a gyári tekergetős navi nem tetszett, egyébként is nagyon lent van és ki sem tudom venni a túrázások alkalmával és ezért erre a célra pda-t használok ! Jaj a legfontosabb kimaradt : aprópénztartónak használom a hamutartó és letörtem a tetejét véletlenül, de kaptam már helyette másikat :) A legkomolyabb hiány számomra, hogy 1 rakodórekesszel kevesebb van benne mint kellene(kulcsaimat az ajtózsebbe teszem ezért)
A Lexus Rx hibride is egy csodálatos autó sok okossággal, de valahogy nem érzem a 272 Le élményét! Élvezetesebb (számomra, mert nem akarok megsérteni senkit sem, és fikázni sem más márkákat) a 159-est vezetni! Ez tart fiatalon, legalábbis engem! Pl. a Saab-ot ( 93 2.0 SE)vezetve megkérdezte a feleségem kis idő után, hogy miért vezetek ilyen furcsán! Kérdeztem, hogy ezt hogyan érti, erre ő: "olyan öregurasan" Az az autó azt kívánta, ebben pedig tényleg visszanyerem az éveket uraim!!! De nem vagyunk egyformák! Egy biztos: ez nem egy tucat-autó, lehet fanyalogni hogy "nekem nem kéne", de erre azt mondom, hogy nem baj, nyugodtan járjál tovább a különlegességmenteseddel!

- hamutartó tetejét letörtem, mert túl sok aprót erőltettem bele (gariban cserélték)

XVI. Bp. Arany J. 55 BEST én elégedett vagyok

Győr Riegler (csak messze van)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Előző autója? 156 2.4JTD Következő autója? Alfa
Verdikt (8.6/10)

Alfa Romeo 159 2005 (2005)