Autók » Alfa Romeo » 159 (2005-2013)

159 2,2 JTS

Beteljesült álom

Csak 2 hete kaptam meg, eddig szuper a jargany. Jobban megy mint vartam. Meg nem volt soha Alfam de mindig vagytam ra, ugy gondoltam ez a modell jo lessz elso benyomasnak. Nem tevedtem ! :) Fekete metal, Distinctive felszereltseg, Xenon, fenyszoromoso, 17" alu, konyak szinu bor, elektronikusan behajthato tukrok, tolatoradar, BOSE hifi meg egyebek. Nagyon utos a gep. Belul csendes nagy sebessegnel is, kissebb uthibaknal (a nagyobb godroket konnyuszerrel kikerulom a remek kormanyzasnak es valoban komoly fekhatasnak koszonhetoen) is kellemes a rugozas bar az alacsony oldalmagassagu gumik ereztetik hatasukat, de aki szereti a sportos kocsikat az vallalja a kompromisszumot. A motor agilis es eleg eros (185 csiko) a sportos vezeteshez de kulturalt kozlekedesre is alkalmas. A valto kiraly (!) csak a 6 -dik fokozatot tettem volna feljebb, 200 korul kb. 5500 -at fordul a fotengely ami autopalyan siman lehetne akar 1000 -el is kevesebb.A kormanyzas pazar, a fek tenyleg brutalis. A fogyasztas vezetesi stilustol fugg de konnyebb a 15 l/100 km -es atlagot hozni mint a 7 l/100 -at. 90 km/h -nal 7 -et eszik (ennyivel menni lehetetlen egy ilyen kocsival), 120 km/h -nal 9 l, 140 km/h -nal 10,5 korul eszik. En sportosan vezetek (meg az 1,3 -as dizel Fiat Doblo -val is 140 -150 -el szaguldozok) 13l korul van az atlag vegyes ciklusban. Elol az ergonomia kifogastalan minden fontos dolog kezre esik a hely tagas es varialhato. Hatul meg nem ultem de mogem (180 cm) siman beulhet egy normal testalkatu polgar, de ne abrandozzunk tul nagy labterrol. Igazabol meg nem mondhatok velemenyt mert az eddig eggyutt toltott ido (km) tul keves ahhoz, de elso benyomas az csillagos 10- es. Talan csak a helyzetjelzo vilagitas nyomogomblya az egyetlen amibe eddig belekotnek rossz helyen van es nincs megvilagitva. Valoszinuleg megszokas kerdese de lehetne konnyebben elerheto helyen is. Egyedi hangulatu auto sportos karakterekkel. Mindenkinek csak ajanlani tudom aki szereti a sportos autokat de nem szeretne kulon orjongos autot tartani a csaladi limuzin mellett. Most csak ennyi jutott eszembe. Par honap mulva meg visszaterek....

Eltelt par honap... ahogy igertem irok nehany szot az ido kozben megelt tapasztalataimrol. A lelkesedesem nem lankadt, tovabbra is imadom a kocsit. Jo vele menni. Mar 12000 km -t tettem meg vele, egesz jol osszeszoktunk, de a valto meg okoz neha meglepetest... sajnos hidegen gyors valtasnal reccsen neha a 2 -bol 3 -ba kapcsolasnal es ezzel el is mondtam az osszes hibajat - bar az is lehet hogy csak en vagyok balfek... de nem hinnem :)) - talan meg megemlitenem az automata esoerzekelot: baromsag. Szoval tovabbra is jo valasztasnak tartom es csak ajanlani tudom. Ha lesz mondanivalom meg visszaterek...

- semmi

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Megbízhatóság (10) Vezetett km 12000
Előző autója? 200T -1989 (ABT tuning 250LE) Következő autója? Alfa
Verdikt (8.9/10)

Alfa Romeo 159 2005 (2005)