Autók » Alfa Romeo » 156 (1997-2005)

156 1.6 TS Distinctive

Második felvonás: 15 év múlva is a legjobb autóm (TSak...) nélkül!

Sok-sok év telt el mióta az első népítéletet írtam, szerettem volna módosítani, de nem sikerült. Írok hát másikat. Annak, hogy klaviatúrát ragadtam egyszerű oka van, megint hatalmába kerített az Alfa vírus. Akkor fiatal koromban, kiscsikóként azt hittem, jól ítélkezem a kedvencemről. Az évek bebizonyították, korai volt a taigetoszról lelökni szegényt egy otromba minősítéssel. Jellegzetes illatú Romeóm mindig kitartott a család mellett, igaz utánam évekig édesapám hajtotta, inkább kímélgette az olasz fűnyírómotoros limuzint. Én közben végigpróbáltam a világ autóit, sok lenne felsorolni, bőszen veteránoztam is eközben. Az élet és a régi kritika fintora, hogy minden aktuális autóm elromlásakor a 156 volt a mentőhajó. Volt aktuális japán, ami a főváros felé beadta a kulcsot, volt egyéb családi rendezvény mikor szintén az olasz csődör mentett ki szorult helyzetünkből. Volt szórakozás a fővárosban és a digó verda mindig hozta a vérét, lehetett rá számítani. Mindig hálásan gondolok rá, rengeteg sztori részese volt, bármikor mosolyt csal az arcomra. Most megint én járok vele mint régen, újra visszanézek rá a parkolóban, integetek az alfásoknak. Élvezem a direkt kormányzását, lendületes kanyarsebességét. Szóval 15 évvel a vásárlás után is lenyűgöz az Alfa, én már nem akarok zöld rendszámos ”hiblidet”, spórolós diesel olajkályhát okosba kiütött részecskeszűrővel. Szóval maradok tisztelettel örök barátságban a megkímélt kályhaezüst százötvenhatosommal.

- Tulajdonképpen csak a szokásos forgó-kopó alkatrészeket cseréltem.

Szerelőkről vagy jót vagy semmit:)

Fenntartási költség (5) Évjárat 2001
Előző autója? Navarra Pick-up Következő autója? A 170 CDI
Verdikt (7.8/10)

Alfa Romeo 156 1997 (2002 - 2005)