Autók » Alfa Romeo » 156 (1997-2005)

156 1,8 TS

Családi gokart

Azon túl, hogy a formaterv egy überelhetetlen csoda, és tíz év alatt sem évült el egyáltalán, igazán remek gép, sok tekintetben közel a tökéleteshez.
A Twinspark motorok közül az 1,8 utólag jó választásnak bizonyult (pedig eleinte mindenképpen 2,0-st szerettem volna). Teljesítményben, nyomatékban alig marad el a nagytesótól, s semmivel sem eszik többet az 1,6-osnál. Városban, lámpától lámpáig araszolósan is 10,5, max. 11 körül alakult a fogyasztás, a gyári adat szerinti 11,4 l-t soha nem tudtam megitatni vele, biztos nem nyomtam eléggé :) Országúton/pályán 7,0/8,5 csusszant le a torkán 20-30 km/h-val túllépve a megengedettet, bár iszonyúan megkergetve egyszer 12 l-re jött ki, de az egy tényleg durván sietős nap volt.
Futómű, kormánymű, kényelem és stabilitás szempontjából is csillagos ötös, erről ennyi elég is.
Az ülések, a műszerfal, a kezelőszervek, az egész hangulata nekem maximálisan bejön, az első beülés óta ez nálam az etalon, pedig sok márka és típus bal egyén megfordultam. Egyedül a váltó karja túl hosszú szerintem, nekem egyáltalán nem tetszett, ezért orvosoltam a problémát (vasfűrész, sportgomb), azóta ez a részlet sem lóg ki a sorból.
Szokás szidni a kis csomagtartót, ezzel nem volt soha bajom, 4 felnőtt egy hetes nyaralására is lazán elegendő volt, gond csak a kis nyílással van, nagyobb tárgyak bejátszásához kell némi tetris-jártasság.
Mindössze két konstrukciós hiba van, amit meg kell említenem:
1. Oké, hogy alacsonyra helyezzük a motort a jobb kanyarstabilitás érdekében, de akkor ne kartervédő-utánzattal szereljük az autót, ami egyhe kis lekoccoláskor darabokra szakad. A második ilyen eset után szereztem egy üvegszál erősítésest (a gyári gagyi árának feléért!), ajánlom mindenkinek.
2. A hátsó két ködzárófény iszonyú erős. Persze szép látvány a tükörben a vörösen ízzó köd, csak a mögöttünk közlekedők folyton anyáznak, villognak, dudálnak, s ez ront a fílingen. Megértem őket, én is értem már utol 156-ost ködben, tényleg durva.
Mivel már tíz éves, szeretnék átülni valami újabba, csak igazán semmi nem tetszik ennyire. Lehet, hogy végül egy 1,9 JtdM Sportwagon lesz a dologból, jobban nem akarok eltávolodni a tutitól.

- lambdaszonda, hűtőventillátor, termosztát, két első alsó lengőkar, kartervédő 2x

Fenntartási költség (8) Évjárat 1997
Előző autója? Ford Orion Következő autója? Alfa 156SW vagy 147
Verdikt (7.7/10)

Alfa Romeo 156 1997 (2002 - 2005)