Autók » Honda » Accord (2002-2007)

Accord 2,2 i-CTDI

A feleségem után a második nagy szerelem!

Mindíg izgalommal figyeltem a hozzászólásokat a "Népítélet" rovatban, mert az utóbbi időkben elég vegyes /jó és rossz egyaránt/ hozzászólások találhatóak az új Accord -al kapcsolatban. Pedig az FR-V -ből kindulva, inkább pozitív észrevételekre számítottam volna.
Ez szerencsére nem tántorított el attól, hogy hosszas kutatómunka és keresgélés után, összekössem az életem részét -remélem hosszú időre- egy közlekedésre szánt műremekkel. A vásárlás előtt e-mailben szinte minden kereskedőtől kértem árajánlatot. Kellemes meglepetésben volt részem, mert az általános kedvezményen kívül is különbözö engedményeket ajánlattak. Döntésemben -hogy hol vegyem- leginkább az játszott szerepet, ki tart raktáron sötétbarna színű, sport felszereltségű, diesel autót. Szerencsémre az országban még volt egy darab az egri márkakereskedésben. Utólagosan is köszönöm szépen a segítőkészségüket és pontosságukat. A jászberényi márkakereskedésben dolgozóknak lenne mit tanulniuk tőlük. De ezt most hagyom, mert ez egy hosszú és bosszantó történet.
A legfontosabb az, hogy először vásároltam úgy autót, hogy egyáltalán nem bántam ennyi pénzt kifizetni érte. Erről a használat során csak mindjobban megbizonyosodtam. Nagyon sok jó dolgot írhatnék az Accord -ról, de szerintem elég annyi, hogy 6,5 millióért egy nagyon jó menettulajdonságokkal rendelkező, nagyon jól felszerelt, kényelmes autóba ülhet a tulajdonos. Ha körülnézek a hasonló kategóriájú új autók között, akkor nagy meglepetésemre, olcsóbb, ill.nem drágább mint egy francia vagy német autó, amiknek vagy a felszereltségük, vagy a teljesítményük kisebb az Accord -nál.
Sorolhatnám hosszasan azta a tömérdek extrát ami alapáron is jár az autóhoz ( GPS, tempomat, dual klíma, xenon, 17" könnyűfém kerekek, félbőr ülés, hat sebességes nagyon precíz váltó és mindezek mellé egy tökéletesen megszerkesztett, csendes járású, takarékos diesel motor, stb.) de nem ez a lényeg. Bele kell ülni és érezni a tökéletes összhangot.
Ez termézetesen csak az én személyes véleményem, és biztos van más autó is ami hasonló élményeket tud nyújtani, csak az a kérdés, hogy milyen áron és milyen minőségben.
Számomra a legjobb döntés volt és a későbbiekben még folytatom írásomat, ha már gyarapodtak a kilóméterek az autómban. A tapasztalataim szerint bátran merem ajánlani mindenkinek, akinek nem csak a presztízs értéke a lényeg.

- Semmi, semmi, semmi

Nem volt rá szükség.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? FR-V Következő autója? Tanácstalan lennék ezután.
Verdikt (8.7/10)

Honda Accord 2002 (2002 - 2005)