Autók » Lada » Kalina (2005)

Kalina Lada Kalina 1,6

Nyugatias, de gazdaságos keleti csoda

Elég sokáig rágódtam rajta, de mivel a Logan nem tetszett és már láttam, hogy van aki szenved vele + drága a Reanult alkatrész miatt a szervízelése, így végül csak erre esett a választás kp-ba(Sikerült lealkudnom 150 ezret). A vásárlás sok ismerősöm szerint nem volt a legjobb döntés és ezt még 2 hónapig hallgatnom kellett. Ennek ellenére mindenki meg akarta nézni kívűl-belül amikor meglátták rajta a Lada jelet. Egy kicsit hasonlít a koreai márkákra a hátulja, az eleje meg olyan 3-as Golfos beütést ad, ezért majdnem mindenki Daewoo-nak nézte. :-)))
Tehát visszakanyarodva a lényegre: régen is volt kocka ladám (2107-es) és bár azóta ez már a 3-ik autóm, de mégsem érzem azt az érzést azóta se, mint amit a jó öreg kockámba átéltem.

Nem kell azt hinni hogy hasonlítana bármely típusra, mert ez a Lada már tényleg nem az a LADA! A helykínálat elől-hátul megfelelő, a csomagtartó a maga 400 literével is tágasnak mondható szerintem. Egy plusz dolog(nekem számít bevásárlásnál vagy egyéb hasonlónál), hogy 40-60 százalékban dönthetőek az ülések. Figyeltek a biztonságra is, mert hárompontos biztonsági övek vannak hátul. Egyedül a fejtámlát hiányolom, de gondolom ez az ára az ülések dönthetőségének. Elég nagy a hely szerintem, még ha kivűlről nem is látszik, mind láb- mind fejtérbe. Erről jut eszembe, ha oldalról ránézek mindig egy elhízott méh jut eszembe és ez mindig mosolyt csal reggelente az arcomra..:-))) A műanyag elemek nem annyira durvák, szerintem Skoda Fabia-s szinten vannak. A szövetek sem rosszak, az hogy mennyire lesz strapabíró majd később derül ki, de egyenlőre jónak néz ki. Volt egy kis műanyag szag eleinte megondom őszintén, amitől féltem hogy megmarad - úgy mint régen - de szerencsére nem így lett.
A motorról:
Az 1,6 literes, nyolcszelepes motor nem éppen egy vad paripa, de az én családi céljaimat bőven kielégíti. Először az első pár száz km-nél bekapta a 8-8,5 litert, de úgy 700km után leesett 6-6.5-re majd 5,5-6l-nél megállt. Elég tisztességesen mozgatja a több mint 1,1 tonnás kasztnit, én mondom van a motorba kurázsi. Alacson fordulatszámon kissé lomha, dehát az EURO 4-es szabvány miatt szinte minden új kocsi dettó ugyanez. Utána eléggé jól húz. Sőt! Autópályán simán tartom vele a 140(néha 150km/h :-) ) utazót és még akkor sem eszik 7-nél többet. A váltó gyors, pontos, a kaszni kanyarokban nem billeg és a fogyasztás eléggé barátságosnak mondható mint azt már fentebb említettem.
Kaszni:
Ez régen igen érzékeny pont volt minden egyes Lada típus történetében. Ettől itt nem kell tartani. Ha hihetünk a sztorinak, akkor japán típusú galvanizálást és festést kapnak az új Ladák. Próbáltam hátul egy helyen kicsit megkaparni a festést(még vásárlás előtt), mert hallottam hogy a 2001 előtt készült 110-eseknél még nem alkalmazták ezt a licenszet és le lehetett szedni 1-2-nél a festést egy kis kapasrással. Nekem nem sikerült, úgyhogy bízom az új licenszben! :-))

Összeségében egy megbízható családira tettem szert. Mit mondjak: szeretem. Szeretem az egyedi kinézete, megbízhatósága és csendessége miatt. Szerencsére azért magasabb fordulatszámon szépen lehet hallani a motor hangját és ezért hálát adok az orosz mestereknek. Végre nemcsak a suhogást hallom... :-)

Ja igen és ezek járnak hozzá:
- központizár (távirányítós)
- Dísztácsák
- Szivargyújtó
- Színezett üveg
- 2 légzsák
- Elektromos szervókormány (sebességfüggő)
- Belső levegő keringtetés
- Belőlről állítható tükör
- Első-hátsó sárfogó

Ja igen az enyém középkék. Sajnos még nem fényképeztem le, de addig is beteszek egy képet amit a HungaroLadán találtam:

- Eddig még semmi!

Egyenlőre még nem voltam. De itt vettem:
Elza Kft.
Város: 8000 Székesfehérvár
Cím: Nagyszombati út 1/A
Telefon: (+3622) 500-515

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Előző autója? Atra F 1.4 Következő autója? Lada Kalina 1.6 16szelepes (ha lesz majd ilyen)
Verdikt (8.1/10)

Lada Kalina 2005