Autók » Kia » Carnival (2001-2006)

Carnival 2.9 CRDI

Jóságos nagydarab

Jó: robosztus, biztonságos, nagyon megbízható, kényelmes, dinamikus (na nem versenyautó), de a korább Peugeot 806 1.9 D -met kétszer lekörözi.
Rossz: lehetne 20 cm-el hosszabb a raktér, (az említett P806-nál azért még nagyobb így is) a kivehet? ülések mozgatása lehetne valamivel jobb, vagy kombinálható.
A motorhangot, bár nem zavaró jobban szigetelhették volna.
Kívül álomszépen halkan járó dízel, csak nagyobb sebességnél belül kisé hangosabb mint az el?z? kocsim.

- Kuplungf?hengerb?l kissé folyt az olaj, 2. sebesség lassan szinkronizált (szinkronygy?r?). Valószín?leg az el?életéb?l adódó hibák, ugyanis újságírói tesztautó volt. Márkatársaimnak ilyen gondja még nem volt.
- Garanciában megcsinálták, nem került semmibe nemkem. Azóta semmi gond a váltóval.
- Hátsó ajtó díszléc alatt gyárilag nem volt alátét, mivel ez a fogó az ajtónyitáshoz, a mikromozgások kikezdik a fényezést, most fogják garanciában javítani.
- Kézifékkötél csere volt.
- Eddig bármi kifogásom volt, nagyon segít?készen állnak hozzá, nem vitatkoznak a garanciális javítás jogosságán.

Jelenleg a Kia Auto-Don -hoz járok, (BP XIII. ker)
Nagyon otthon vannak a típusban.

Korábbi szervízem (már más típusban utazik) az id?szakos szervizeken kívül nem vállalt fel sokat (a váltóhoz sem mert hozzányúlni)
(Típustól függetlenül: sok szervízben a márvány ragyogása helyettesíti a szakértelmet)

Fenntartási költség (5) Évjárat 2002
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 20000
Előző autója? 806 Következő autója?
Verdikt (6.5/10)

Kia Carnival 2001 (2001 - 2006)